aktuality / aktuell /
news

Ch. Dancing Queen Černý faun " LILLY"

Ch. Fillmore Indian Summer " SUNNY"

McAllister's All That I Have   " CASH"

štěňata / welpen / puppies

vrhy / nachzucht / litters

odkazy / links

standart PRT  

proč štěně s PP

   kontakt / kontakt /
 contact

 

 

 

    

                 English             Deutsch
 

     Chovatelská stanice QUOD BONUM byla zaregistrována po důkladném zvážení mých schopností podílet se na chovu Parson russell teriéra. V  současné době máme v naší chovatelské stanici dvě fenky a jednoho pejska
 

 • Dancing Queen Černý faun - tato fenka pochází z české chovatelské stanice ČERNÝ FAUN a již dosáhla mnoha výstavních titulů
 • Fillmore Indian Summer - tato fenka byla dovezena z chovatelské stanice FILLMORE a též se úspěšně prezentuje na výstavách
 • McAllister's All That I Have - tento pejsek byl dovezen z chovatelské stanice McAllister's

   
  Mým cílem není chrlit nespočetné množství štěňat za každou cenu pouze pro zisk. Ráda bych svým chovem přispěla k dobrému jménu plemena PARSON RUSSELL TERIÉR a udržela jeho kvalitní standart.Jednou jsem se rozhodla tyto psi chovat a jsem proto ochotna  dojet na krytí i několik set kilometrů daleko, za předpokladu že vybraný krycí pes je kvalitní a zdravý.
  Mé feny jsou a budou zdravotně vyšetřené a mají potvrzení o výsledcích vyšetření.Žádný z mých psů není agresivní a v zájmu svém i budoucích majitelů bych agresivního jedince do chovu nepoužila.
  Velmi často vidím u koní jak Parsony tak Jacky bez PP, bohužel nezůstává pouze u exteriérových vad,ale jsou vidět i zdravotní problémy a to jako výsledek nesmyslného křížení a množení psů jen pro peníze.Z tohoto důvodu neuznávám rádoby chov psů  bez PP a ani tyto aktivity nepodporuji.
  Pořízení psa není pouze psa zakoupit, ale také se o něj starat minimálně dalších 12 let.Parson russell teriér je v podstatě pracovní teriér se schopností a uzpůsobením pro práci pod zemí a běh s ohaři.Je to odvážný a přátelský společník, který vyžaduje dostatek pohybu a společnost.Každý kdo si tohoto psa chce pořídit pouze jako svůj doplněk, bude nemile překvapen, protože pokud teriérovi zábavu neobstaráte obstará si ji sám a jistě ne vždy tím majitel bude nadšený.
  Pro naše štěňátka hledáme majitele s kterými může prožít plnohodnotný život.Vlastnit psa pro mě znamená dát mu mimo kvalitního krmení a veterinárního ošetření i svou lásku, být s ním venku nejen za sluníčka ale i za mrazu a deště a v případě potřeby mu na sklonku jeho života umožnit bezbolestný odchod.Každý, kdo má stejné představy jako já, je u nás srdečně vítán.